2017 m. sausio 31 d., antradienis

Dažymo Stalas: Paletės

Nors nesu labai rimtas dažytojas, karts nuo karto turiu kuo pasidalinti su žmonėmis, kurie dar tik merkia pirštus į miniatiūrų hobio vandenis. Norint pradėti dažyti, visada patarsiu įsigyti paletes dažams, nes jei neskiesite dažų vandeniu ar jų nemaišysite - turėsite blogą hobio ekspirijancą.

Paletės žinoma nėra labai brangios ir jas galima nusipirkti bet kokiame prekybos centre, mokyklinių prekių skyriuje. Bet mes kalbame apie vargšus studentus, kurie išleido visus savo pinigus cigaretėms, alui ir žaisliniams kareivėliams. Taigi, šiandien atskleisiu būda kaip ne tik lengvai pasigaminti paletę, bet ir perdirbti pakuotes nuo jūsų mėgstamiausių žaisliukų.

Norint pasigaminti įprastą, sausą paletę, viskas ko jums gali prireikti tai yra WM/H blister'is ir dėžių pjaustymo peilis. Jei nežaidžiate WM/H, galite pakibyti draugą kuris žaidžia ir paprašyti dėžutės iš jo, kažkodėl mėgstame rinkti šias pakuotes.

Su kiekviena miniatiūra gaunate nemokamą paletę dažams.
BAM.
Viskas ką reikia atlikti tai perpjauti blister'į per besilankstančią jo dalį ir naudoti plokščią plastmasės gabalą kaip paletę dažams. Paprasta ir greita.


Žinoma, jei norite būti įmantresni, galima iš to pačio blister'io pasigaminti ir šlapią paletę. WM/H pakuotėse net prideda vieną iš reikalingų ingridientų, norint pasigaminti šį gėrį. Jums prireiks vos keletos papildomų dalykų: kepimo popieriaus ir žirklių. Dėžių pjaustymo peilį net galima atidėti į šoną.

Šiai dažų paletei reikia sveiko blister'io, tad jei jau supjaustėte vieną gamindami sausą - prašykit draugo dar vieno.
Šlapios paletės esmė yra išlaikyti dažus drėgnus ir naudojamus kuo ilgesnį laiko tarpą. Tai mes pasieksime su kempine ir kepimo popieriumi. Kempinė bus šlapia, o kepimo popierius, kurį dėsime ant jos, bus drėgnas ir neišdžius. Dažai ant kepimo popieriaus išliks kažkiek drėgni, bet neįsigers į kempinę.

Blister'io dugne pripilame šiek tiek vandens (1-2mm), o kempinę pilnai sušlapiname.

Pusė darbo atlikta.

Ant kempinės užmetam atkirptą gabalėlį kepimo popieriaus ir štai - jūs aukštasis inžinierius ir sukūrėte dažų saugojimo konteinerį vadinamą šlapia palete.

Dažus tepsime ant šlapių vietų.
Ir taip geeknerd'ai gali pagailėti euro ir pasigaminti savo dažymo paletes. Tik nevaidinkit kieto sakydami "kam man ta paletė, iš buteliuko dažus jamsiu", blogos karmos prisirinksit.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą